Klinik ve Pratik Auriküloterapi ( Fransız Kulak Akupunkturu ) Eğitimleri İçeriği


Kimler İçin:

Tüm tıbbi branşlardan hekimler, bu seminerden faydalanabilir. Seminer; özellikle de “Tamamlayıcı Tıp Yöntemleri” olarak adlandırılan teknikleri, uygulayan veya ilgi duyan ya da sadece merak eden ve anlamak isteyen tüm hekimler ve diş hekimleri için uygundur.

Gereklilikler (Ön Koşullar): Seminere tıp doktorları ve diş hekimleri katılabilmektedir.

Detaylar

Klinik ve Pratik Auriküloterapi Eğitimimiz iki bölüm olarak sunulacaktır.

Çevrimdışı ve çevrimiçi sınıf düzeninde düzenlenecek olan eğitimimiz,  Dr. Seda Öztürk’ün çok detaylı bir şekilde, yoğun emek ve titizlikle hazırladığı, 36 ders videosundan, sınavlarından , her biri 45 dakika süren 16 adet  derslerin özetlendiği önceden kayıt edilmiş zoom toplantılarından oluşmaktadır. Bu dersler Auriküloterapi adına bilmeniz gereken tüm temel teorileri ve klinik uygulamaya hazırlığı içermektedir.

Ayrıca 4 hafta sonu 45’şer dakikalık  Dr.Seda Hanım ile yapılacak çevrim içi zoom toplantıları ile kursiyerlerin soruları cevaplanacaktır.

Çevrimdışı+çevrimiçi eğitimler sonrası, Uzm. Dr. Seda Öztürk tarafından 2 günlük ağırlıklı pratik uygulamaların bulunduğu canlı seminer verilecektir. 

Bu eğitimler sonrası katılımcılara “Nogier Türkiye 1.Modül Klinik ve Pratik Auriküloterapi Katılım Sertifikası” verilecektir

Eğitmen

Seda Vesikalık

Uzm. Dr. Seda Öztürk

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Öztürk, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında Dermatoloji ihtisası yapmış ve 2005 yılında  Dermatoloji Uzmanı olmuştur.

2005 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Farmakognozi Anabilim Dalında, Fitoterapi (Bitkilerle yapılan medikal tedavi) Tezli Yüksek Lisans eğitimine başlamış ve Mart 2008′de Tezini tamamlayarak Fitoterapi Uzmanı (Master derecesi) olmuştur. Türkiye’de Fitoterapi alanında yüksek lisans eğitimi alan ve bu alanda tez yapan ilk hekimlerden biridir.

2007 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur Eğitimini tamamlamış ve Akupunktur Uygulama Yetki Sertifikası almıştır. Daha sonra 2008 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’ne giderek Nanjing Geleneksel Çin Tıbbı Üniversitesinde klinik gözlemlerde bulunmuştur.

Kulak akupunktur uygulamaları alanında derinleşme arayışı, onun bu işin kaynağına yönlenmesine neden olmuş ve Fransa’da Lyon şehrinde bulunan GLEM* okulunda (Groupe Lyonnais d’Etudes Medicales-Lyon Tıbbi Çalışmalar Grubu) eğitimlerin Fransızca dilinde verilmesinden kaynaklı olarak,  Fransızca öğrenmeye yöneltmiştir. 2011 yılı Ocak ayında Fransızca öğrenmeye başlayan Dr. Öztürk, 2011 yılının Kasım ayında GLEM okulunda ilk eğitimini almış ve 2011-2012 yılları arasında, okulun 2 yıl süren ve toplam 12 modülden oluşan eğitim modüllerine katılmış ve Auriküloterapi, Aurikülomedicine alanında deneyim kazanmış ve alanda ileri gelen çeşitli hekimlerle tanışma ve çalışma fırsatı yakalamıştır.

GLEM okulunun başkanlığını yürütmekte olan ve aynı zamanda yöntemi keşfeden Paul Nogier’in oğlu olan Dr. Raphael Nogier’in GLEM okul programından bağımsız olarak ancak yine GLEM bünyesinde verdiği seminerlere de katılmış ve katılım sertifikaları almış, yine onun tarafından 1-2 yılda bir düzenlenen Journee Medicales de Septembre (alanda güncel uygulamaların konuyla ilgili önde gelen isimler tarafından anlatıldığı eğitim günleri) eğitimlerine katılmıştır, halen de bu seminerlere katılmaya devam etmektedir.

Dr. Öztürk,  GLEM okulundan diploması ve Paris Saclay-Paris Sud Üniversitesi, Kremlin Bicetre Tıp Fakültesi ve Strazburg Üniversitesi İşbirliği ile Üniversiteler Arası Diploma şeklinde Tıp Doktorlarına verilen diplomalı eğitimi almış ilk ve tek Türk hekimdir.

*GLEM aynı zamanda EIPN, École Internationale Paul Nogier, Uluslararası Paul Nogier Okulu olarak da anılır 

Derslere giriş ders videosunu izlemek için tıklayınız….

“Auriküloterapi’nin keşfi, Auriküloterapi ile Kulak Akupunkturu arasındaki Farklar” ders videosunu izlemek için tıklayınız

 

ÖNEMLİ NOT

MAĞAZA sayfasının detaylarına, fiyat bilgilerine ve satın alma işlemlerine sadece AURİDER ÜYE ve NOGIER ÜYE üyelik paketleri tarafımızca onaylanmış hekim olan kullanıcılar ulaşabilmektedir. Hekim olmayanlara kapalı olan bu eğitimlerin içeriklerine hekim olmayanların ulaşmasını engellemek için koyduğumuz bu bariyer nedeni ile eğitimlerin detayları ve fiyat bilgilerine ulaşmak isteyen hekimlerin 05333034848 nolu telefondan Aydın Öztürk ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: