Klinik ve Pratik Auriküloterapi ( Fransız Kulak Akupunkturu ) Eğitimleri İçeriği


Kimler İçin:

Tüm tıbbi branşlardan hekimler, bu seminerden faydalanabilir. Seminer; özellikle de “Tamamlayıcı Tıp Yöntemleri” olarak adlandırılan teknikleri, uygulayan veya ilgi duyan ya da sadece merak eden ve anlamak isteyen tüm hekimler ve diş hekimleri için uygundur.

Gereklilikler (Ön Koşullar): Seminere tıp doktorları ve diş hekimleri katılabilmektedir.

Detaylar

Klinik ve Pratik Auriküloterapi Eğitimimiz iki bölüm olarak sunulacaktır.

Birinci bölümKlinik Auriküloterapi Kursu;

İlk bölüm Dr. Seda Öztürk’ün çok detaylı bir şekilde, yoğun emek ve titizlikle hazırladığı, 3 kısım, 30 ders videosundan oluşmaktadır. Bu dersler Auriküloterapi adına bilmeniz gereken tüm temel teorileri ve klinik uygulamaya hazırlığı içermektedir.

Bu kursta; ara sınavlar, Dr Seda Hanım ile yapılacak online soru cevap çevrim içi toplantılar olacaktır.

Birinci bölümü tamamlayan tüm katılımcılara “Nogier Türkiye Klinik Auriküloterapi Katılım Sertifikası” verilecektir.

İkinci bölüm; Pratik Auriküloterapi Eğitimi

Bu eğitim Uzm. Dr. Seda Öztürk tarafından canlı seminer olarak verilecektir ve iki gün sürecek yoğun klinik uygulama içerikli olacaktır.

Bu eğitime katılabilmek için gerekli koşul; “Nogier Türkiye Klinik Auriküloterapi Katılım Sertifikası”’nı almış olmanızdır.

Bu eğitim sonrası katılımcılara “Nogier Türkiye 1.Modül Klinik ve Pratik Auriküloterapi Katılım Sertifikası” verilecektir

Eğitmen

Seda Vesikalık

Uzm. Dr. Seda Öztürk

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Öztürk, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında Dermatoloji ihtisası yapmış ve 2005 yılında  Dermatoloji Uzmanı olmuştur.

2005 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Farmakognozi Anabilim Dalında, Fitoterapi (Bitkilerle yapılan medikal tedavi) Tezli Yüksek Lisans eğitimine başlamış ve Mart 2008′de Tezini tamamlayarak Fitoterapi Uzmanı (Master derecesi) olmuştur. Türkiye’de Fitoterapi alanında yüksek lisans eğitimi alan ve bu alanda tez yapan ilk hekimlerden biridir.

2007 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur Eğitimini tamamlamış ve Akupunktur Uygulama Yetki Sertifikası almıştır. Daha sonra 2008 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’ne giderek Nanjing Geleneksel Çin Tıbbı Üniversitesinde klinik gözlemlerde bulunmuştur.

Kulak akupunktur uygulamaları alanında derinleşme arayışı, onun bu işin kaynağına yönlenmesine neden olmuş ve Fransa’da Lyon şehrinde bulunan GLEM* okulunda (Groupe Lyonnais d’Etudes Medicales-Lyon Tıbbi Çalışmalar Grubu) eğitimlerin Fransızca dilinde verilmesinden kaynaklı olarak,  Fransızca öğrenmeye yöneltmiştir. 2011 yılı Ocak ayında Fransızca öğrenmeye başlayan Dr. Öztürk, 2011 yılının Kasım ayında GLEM okulunda ilk eğitimini almış ve 2011-2012 yılları arasında, okulun 2 yıl süren ve toplam 12 modülden oluşan eğitim modüllerine katılmış ve Auriküloterapi, Aurikülomedicine alanında deneyim kazanmış ve alanda ileri gelen çeşitli hekimlerle tanışma ve çalışma fırsatı yakalamıştır.

GLEM okulunun başkanlığını yürütmekte olan ve aynı zamanda yöntemi keşfeden Paul Nogier’in oğlu olan Dr. Raphael Nogier’in GLEM okul programından bağımsız olarak ancak yine GLEM bünyesinde verdiği seminerlere de katılmış ve katılım sertifikaları almış, yine onun tarafından 1-2 yılda bir düzenlenen Journee Medicales de Septembre (alanda güncel uygulamaların konuyla ilgili önde gelen isimler tarafından anlatıldığı eğitim günleri) eğitimlerine katılmıştır, halen de bu seminerlere katılmaya devam etmektedir.

Dr. Öztürk,  GLEM okulundan diploması ve Paris Saclay-Paris Sud Üniversitesi, Kremlin Bicetre Tıp Fakültesi ve Strazburg Üniversitesi İşbirliği ile Üniversiteler Arası Diploma şeklinde Tıp Doktorlarına verilen diplomalı eğitimi almış ilk ve tek Türk hekimdir.

*GLEM aynı zamanda EIPN, École Internationale Paul Nogier, Uluslararası Paul Nogier Okulu olarak da anılır 

Derslere giriş ders videosunu izlemek için tıklayınız….

“Auriküloterapi’nin keşfi, Auriküloterapi ile Kulak Akupunkturu arasındaki Farklar” ders videosunu izlemek için tıklayınız

%d blogcu bunu beğendi: