KURSİYER YORUMLARI


2022 yılında başladığımız, 60 günlük çevrimdışı sınırsız sürede izlenebilen 36 ders videosu, 16 saatlik 8 adet çevrimiçi zoom dersleri ve 3 günlük canlı seminer formatında düzenlediğimiz eğitimlerimizi alan katılımcılarımızın , eğitim hakkındaki düşüncelerini bu sayfada bulabilirsiniz. Şimdiden bizleri geliştirecek yorumlarını bırakan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

57 comments

 1. Bizlere çeşitli şikayetlerle gelen hastalara, hem tanı koyabileceğimiz hem de etkili bir şekilde ve kişiye özel olarak tedavi yapabileceğimiz yöntemlerin mevcut olması son derece önemli ve bir o kadar da değerlidir. Bu yöntemler arasında Auriküloterapi’nin ve Aurilüko Tıbbı’nın ayrı bir yeri vardır. Bu yöntemi öğrenmeye başladığım günden bu yana benim de tedavi protokollerimin arasında her zaman yerini almıştır. Ancak Auriküloterapi’nin ilgi çekici ve son derece eğitici olan tarihsel gelişim sürecini öğrenmek, anatomik, embriyolojik ve nörofizyolojik açıdan sağlam temellere dayanan bilimsel alt yapısını kavramak ve hastaya özel sistematik tedavi protokolleri oluşturabilme becerisi kazanabilmek açışından Uzm. Dr. Seda Öztürk başkanlığında, Nogier Türkiye AURİDER Derneği bünyesindeki eğitimlerin, benim için ayrı bir yeri oldu.
  Bu eğitimlerde kendisinden, hem bu yöntemi geliştiren Dr. Paul Nogier’in kurucusu olduğu GLEM Enstitüsü’nün müfredatını, hem de yine Dr. Nogier’in ekolünden gelen hekimlerin bulunduğu Fransa’daki Paris 11 ve Strasbourg Üniversiteleri’nin müfredatını baz alarak hazırladığı bilgileri öğrenme ve uygulama şansım oldu. Özellikle “Klinik ve Pratik Auriküloterapi Kursu” kapsamında büyük emeklerle hazırlamış olduğu, her yönüyle eksiksiz ve son derece kaliteli 36 adet video çekiminden oluşan ve internet üzerinden yapılan uzun soluklu bir eğitimin ardından gerçekleştirilen 3 günlük yüz yüze eğitimde, bir yandan eski bilgilerimizi pekiştirdik, bir yandan pek çok yeni bilgi ve farklı ekollerin bakış açılarını öğrendik, bir yandan da pratik uygulamalar yaparak eksiklerimizi tamamladık.
  Her eğitimi bir birinden kaliteli ve dolu dolu geçen sevgili Seda Öztürk hocama ve kursların her yönüyle baştan sona sorunsuz geçmesini sağlayan ve bunun için her türlü teknik desteği büyük bir özveri ile gerçekleştiren sevgili eşi Aydın Öztürk’e sonsuz teşekkürler…
  Uzm. Dr. Neslihan Özkan

 2. Güzel dizayn edilmiş bu eğitim ile bedenimizi tanıma muayene ve tedavi yaklaşımlarına başka bir bakış açısı getiren Auriküloterapi’ye Nogier Türkiye ile adım attık.
  Bu süreçler aslında ne kadar az bildiğimizi öğretirken, engel olunamaz bir öğrenme aşkıda oluşturmakta. 3 aydır süren Online maratonun peşine 3 günlük pratik ve yüz yüze eğitim ile taçlanan Aurıküloterapi Aurıkülo-tıbbi semineri için @nogier_turkiye @drsedaozturk be Aydın Öztürk beye teşekkür ederim.
  Sıradaki Nogier eğitimlerine katılmak için sabırsızlanıyorum.

 3. Bu eğitimden kulaktan gelen sağlık kitabını okuyunca haberdar oldum. bir çok hocadan kulak akupunkturu eğitimi almıştım ve kafam allak bullak olmuştu. herkesin kendine göre bir tarzı ve noktaları vardı ve tumu buna nogier kulak akupunkturu diyordu. bu eğitimde benim için farkındalık yaratan konu daha önce ögrendiklerimin nogier kulagı olmadıgı idi. Seda hoca ise nogier auriküloterapi yi anlatıyor. nogier adı altında ögrendigim bir çok bilginin nogier auriküloterapide olmadıgını farkettim. bu kafamdaki karmaşanın çözülmesini sagladı.
  diger taraftan eğitim oldukça doyurucu hazırlanmıştı. önce videolarla size ayrıntılı bir şekilde fizyo nöro embriyolojik temelleri de verilerek kulak ve noktaları anlatılıyor sonrasında yapılan yüzyüze egitimde ögrendiklerinizi pratize etme imkanı sunuluyor. böylece nogier auriküloterapiyi kavramış oluyorsunuz. gerek Seda hanımın gerekse Aydın beyin yaklaşımları ise oldukça naif ve ilgiliydi.
  benim Nogier Türkiye den talebim uzmanlaşma egitiminin de en kısa zamanda yuzyuze yapılamasada en azından online olarak verilmesi. ve planlanan diger egitimlerinde en kısa zamanda netleştirilmesi. ayrıca dernek çalışmalarının da aktif olarak yapılmasını isterim.
  Seda hocaya ve Aydın beye böyle bir eğitim fırsatı sundukları için teşekkürlerimi iletirim.

  • Bugüne kadar tamamlayıcı tıp ile ilgili almış olduğum eğitimler arasında en doyurucu en profesyonel hazırlanmış eğitim gerek video dersleri gerekse klinik dersler auriküloterapi ile ilgili kafalarda hiçbir soru işareti bırakmayacak şekilde özenle hazırlanmış Seda hanım ve Aydın bey e emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz diğer egitimlerin yapılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz

 4. Aurıkuloterapi ile tanışmak ufkumu genişletti. Zorlu fakat bir o kadar öğretici bir egıtım oldu. Meslegime önemli katkılar sunacagını dusunuyorum. Emegı geçen herkese teşekkürler

  DR BERÇEM TAŞİN
  NÖROLOJİ UZMANI

 5. Auriküloterapi, titizlikle hazırlanmış, kolay olmayan video eğitimi sonrası pratik eğitiminin birbirini tamamlamasıyla amacına ulaşan çok önemli bir eğitim. Burada Seda hocamızın sabrını ve gayretini takdir ettik. Canlı eğitimde, Aydın beyin görseller için yapmış olduğu teknik alt yapı hazırlığı, sunumları çok iyi anlamamıza yardımcı oldu. Esas söylenmesi gereken Auriküloterapi ‘nin bütünleyici bir tedavi değil Tam tedavi olduğudur. Ben şahsen tedavilerimizde eksik parçayı buldum. Tüm hekimlerin bu konuyu biliyor olması gerektiği ve tedavilerine eklemesi gerektiğini düşünüyorum. . Bunun için Auriküloterapi, tam ve doğru uygulayıcılar ile yayılmalı. Muhakkak üst eğitimlerle bu harika tedavi yöntemini tamamlamalıyız .Bu düşünceyle Auriküloterapi camiası oluşturmaya çalışmak gerekir. Seda hocamız ve Aydın beye eğitimimizdeki katkıları ve gayretleri için teşekkür ederim. İleri eğitimlerde muhakkak görüşmek dileğiyle.

  Op .Dr. Mahmut Ertürk

 6. Auriculoterapi ile ilk kez yolum kesişti. Tamamlayıcı tedavilerle yeni yeni tanışıyorum. Kurs öncesinde çok emek verilerek hazırlanan videoları izleyerek katılmak bizim için büyük avantaj sağladı. Neredeyse tıp fakültesinde gördüğümüz anatomiyi tekrar hatırladık. Özellikle de otonom sinir sistemini tekrar etmek çok iyi oldu benim için. Yüzyüze kurslarda verimli olması anlamamız açısından çok iyi oldu. Seda hocamıza tüm emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

 7. Titizlikle hazırlanan ve her ayrıntıya değinen zoom eğitimin ardından 3 günlük yüz yüze uygulanan Auriküloterapi eğitimi benim için çok verimliydi .Dr Seda hanımın konuları metaforlarla destekleyerek anlatması , kolay anlayabileceğimiz şekilde konuları mükemmel şekilde aktarması , her soruyu içtenlikle cevap vermesine açıkçası hayran oldum . Yüz yüze eğitimde her katılımcı ile birebir ilgilenmesi ve uygulama yaptırması nedeni ile bende oluşturduğu güven sayesinde kliniğe döndüğümde hemen rahatlıkla uygulamaya başlamama yardımcı oldu , Hastaya yaklaşım ve değerlendirme konusunda bana fraklı kapıları açtı.Dr seda hanım eğitimine ikinci kez katıldım ve iyiki katıldığım dediğim eğitimlerden biriydi .Blgisini bizimle baylaşan DR Seda hanıma ve harika
  bir orgnizayonu yöneten Aydın Beye çok teşekkürler . İyiki varsınız . DR AYTEN KEÇECİ

 8. yetişkin alerji hastalıkları uzmanı olarak branşımla ilgili fayda kısmı sınırlı oldu . daha çok anestezi , ftr, nöroloji branş hekimlerine yönelik bir kurs. nöroanatomi ilgili arkadaşlar daha çok faydalanır. ama emek bilgi yadsınamaz hem seda hoca hem de aydın bey çok profesyonel amaca yönelik bir organizasyon tertip etmişler. kursa katılmış olmaktan mutlu oldum. devam kursuna gelir miyim? tabiki evet 🙂 , farklı bir bakışla yeni bir dünyanın içinde olmayı hem kişisel hem de mesleki gelişim açısından çok önemsiyorum.

  değerli hocamıza sonsuz saygılar

 9. Merhaba, ben Dr Aysun Hatice AKÇA KARPUZOĞLU, tıp fakültesi ve akabinde de Nöroloji, Farmakoloji uzmanlık eğitimimden sonra yeni birşeyler öğrenme arzusu ile içimdeki öğrenme arzusunu hep canlı tutmaya çalıştım. 2009 yılında Nöralterapi ile başlayan tamamlayıcı tıp serüvenimin içinde en istediğim eğitim programı kulak akupunkturu idi. Önceleri bu terimin yanlış olduğunun farkında değildim, ama küçücük bir organ olan kulağın bu kadar önemli olması benim onu öğrenme yolundaki isteğimi daha da arttırdı. 2018 yılında aldığım akupunktur eğitiminin içinde Nogier kulağından bahsedilmesine rağmen Nogier Türkiye’nin eğitimlerini mutlaka almam gerektiğini söyleyen arkadaşlarım sayesinde bu yola girdim. İyi ki de girmişim, çünkü öğrencilik yıllarımdan itibaren her konunun anatomi, fizyoloji, embriyoloji ve etyopatogenezini öğrenmek benim için çok önemli olmuştu. Seda Hanımın eğitimleri bana sistematik olarak en uyumlu eğitim olup, yıllardır tamamlayıcı tıp konusunda aldığım eğitimler arasında en düzenli, emekli ve değerlisiydi diyebilirim. Öncelikle bu değerli bilgileri Nogier’den öğrenip bizlere aktarma yolunda çok özveri ile çalışan Dr Seda ÖZTÜRK’ün bu ülke için övgüye layık bir değer olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Eğitimin başlangıcı, online olarak kulak somatotopisini, embriyoloji, fizyoloji , anatomi ve etyoptaogenez bağlantıları kurularak çok sistematik bir şekilde anlatmakta olup, her ders sonrası yapılan sınavlarla eğitimin verimliliği oldukça arttırılmış. Online eğitimler bittikten sonra yapılan pratik seminerde kulak kartografisi, noktaların her bir kursiyerde tek tek denenmesi ve denetilmesi, uygulamada dikkat edilmesi gerekenler ve aurikuloterapinin incelikleri çok detaylı bir şekilde anlatılıyor. Herşeyin çok güzel bir şekilde düzenlenip, uygulanması, bilgilerin güncel oluşunun yanısıra teknik anlamda da çok kapsamlı, her anı dolu dolu oluşu nedeni ile bu alanda aldığım en kaliteli eğitimdi. Kaliteli eğitim bulmak her zaman kolay olmuyor. Bu nedenle de bana yeni ufuklar açtığı için Seda hocama ve her türlü teknik desteği bize sağlayan Aydın beye çok teşekkür ederim. Umarım bu bilgiler pek çok kişiye ışık olmaya devam edecektir. Saygıyla teşekkürlerimi sunarım.

 10. Auriküloterapi ile tanışmam çok sevdiğim nöroloji uzmanı bir abimiz sayesinde oldu daha sonra kendisinden Seda hanımın auriküloterapi hakkında özverili ve ne kadar bilgili olduğunu dinledim. Kırşehir’de yapılan getat kongresinde bu konuya ilgim arttı ve kursa kayıt olmuştum başta soru işaretleri olmasına rağmen online dersleri dinledikçe branşım olan fiziksel tıp ve rehabilitasyon alanında Seda hocanın branş uzmanı aratmayacak bilgisi olduğunu görünce hayran kaldım. Online dersler sayesinde konuyu özümseyip pratik seminerde iyice oturtuyorsunuz ve hastalara bütüncül olarak bakabiliyorsunuz. Diğer kursları dört gözle bekliyorum, bize yeni bir ufuk açan farklı bakmamızı sağlayan Seda hocaya ve bu kursu düzenlemesinde emeği geçen Aydın beye çok teşekkürler
  Dr.Furkan ERDİNÇ
  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

 11. Auriküloterapi bütünleyici tedavi modaliteleri içinde tıp fakültesinden mezun her hekim için en anlaşılır en pratik ve en pragmatik uygulama metodudur. Homeostazı anlamaya giden bu serüvende Dr nogier gerçekten bende hayranlık uyandırdı.. bilgiyi anlaşılabilir uygulanabilir ve tartışılabilir hale getirdiği için Dr Seda hanıma ve ekibine emeklerinden ve özverisinden dolayı çokça teşekkürler.. Umarım onlardan aldığımız bayrağı Türk tıbbı adına çok daha ileri seviyelere taşıyabiliriz.

 12. Daha önce kulak akupunkturu eğitimi almıştım ama kendimi daha fazla geliştirmek istiyordum. İnternet de arayışa girmiştim. Karşıma Nogier Türkiye Auriküloterapi eğitimi çıktı. Telefon numarasından Aydın bey’e ulaştım kendisi hemen yardımcı oldu ve eğitimlere katılmamı sağladı. İnternet üzerinden eğitimler başladığı ilk gün ve ilk derste doğru yerde olduğumu anladım. Seda hocam konusunda oldukça eğitimli, hele ders anlatışı mükemmel. Anatomi ve Fizyoloji ye çok hakim. Meslekte 30.yılına girmiş bir Anestezi uzmanı olarak video dersler esnasında kendimi oldukça geliştirdim. 3 gün süren yüz yüze eğitim ise mükemmeldi. Hem teorik hem pratik olarak kendimi daha fazla geliştirdim. İyi ki Seda hocamızı tanımışım ve onun engin bilgisinden faydalanmışım diyorum artık. Aydın bey size de yardımlarınız ve desteğiniz için teşekkürler. Bundan sonraki Auriküloterapi eğitimlerinde görüşmek dileğiyle sevgiler.
  Uzm Dr Ayhan Önal

 13. Dolu dolu bir eğitim programıydı.Seda Hoca’mız tecrübeli ve konulara çok hakim.Uzmanlaşma seminerini ve diğer eğitimlerini heyecanla bekliyorum.

 14. Merhaba.Online semineri bir kac gün önce bitirdikten sonra bir çok konuya kısa süre de olsa bakma fırsatım oldu ancak tekrar dinleyebilmek için zamanımın olmamasına hayıflandım.Ben 2007 de Nöral Terapi ile tanıstıktan sonra bir çok eğitime katılan bir Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon hekimiyim.Her eğitim sonrası kafama oturmayan bir çok sey olur ve yöntemden emin olamazdım,dolayısıyla da klinik pratikle bütünleştırmede zorluk yaşardım.Bu nedenle bağlantıları iyi kurabilmek adına tekrardan nöroanatomi, embriyoloji ve evrimsel biyoloji kitapları edindim.Ancak Auriküloterapi ile tanıştıktan sonra -ki özellikle de bu online eğitimle yaptıgım tekrar sonrası _kafamdaki soru işaretlerinin çoğu gitti. Bağlantısallığı bu kadar iyi anlatan ve ayakları bu kadar sağlam yere basan bır eğitim daha önce hiç almadım. Zaten bu tedavi yöntemini keşfettikten sonra tanıdıgım tüm arkadaşlarıma da , bu eğitimi tüm hekimlerin alması gerektiğini söylüyorum.Hiç Auriküloterapi yapmayacak bir hekim bile bu eğitimi almalı , çünkü bu eğitim sonrası mesleğine bakış açısı ,hastalarına bakış açısı değişecektir kesinlikle.Hatta bir kaç arkadasım da benden sonra eğitimlerinize katıldı 🙂 Seda hanımın hem iyi bir eğitici hem de cok yönlü bir hekim oldugunu düşünüyorum.İyi ki sizinle karşılaştım ve bu eğitimi aldım. Ve Aydın bey ,size de bu surecte cok emek verdiğiniz ve bize bir çok konuda yardımcı oldugunuz için cok teşekkür ederim.Selam ve sevgiler.

 15. Nogier turkiye egitimlerinin yuz yuze 3 modulune katildim. Her bir egitimden sonra hissettigim iyi ki gelmisim hissi online egitimde de artarak devam etti. Fizik tedavi hekimi olarak uyguladigim tedavileri cokca sorguladigim bir donemde bana mucize gibi geldi. Agri ile bu kadar cabuk ve etkili bir bicimde , ustelik ilaclarla yasadigim yan etkiler olmadan bas etmek beni hem mutlu etti, hem de mesleki tatmin sagladi. Hastalarin saskinlik ve memnuniyetlerini gormek de cok keyifliydi. Birkac senedir katildigim egitimlerin bazilarinda para kazanma hirsi on plandaydi. Bilgi saklama, sorulara yuzeysel ve gecistiren tarzda yanitlar verme ile cok karsilastim. Nogier turkiye egitimlerinde ise egitimin hakkini vermek ilk siradaydi. Sorulan soru ne ile ilgili olursa olsun en kisa zamanda, en anlasilabilir ve cozum odakli sekilde cevaplar verildi. Online derslerin suresi, konularin islenmesi ve seda hocamin tane tane anlatimi her zaman ki gibi cok guzeldi. Aurikuloterapi bilgilerinin yaninda gerekli yerlerde tibbi bilgilerin tazelenmesi de anlamami kolaylastirdi. Sonucta Fransa da boyle bir egitim almak hayal iken sayenizde gercek oldu. Hem seda hocama hem de aydin beye emeklerinden ve yardimlarindan dolayi cok tesekkur ediyorum. Tum meslekdaslarima bu egitimleri almalarini tavsiye ediyorum. Cok faydalanacaklarina inaniyorum.

 16. Merhaba.Anestezi uzmanıyım. Bugüne dek birçok kurs aldım fakat burada aldığım online eğitime yaklaşabilen bir eğitim tecrübem olmadı. Bir konuda iyi olmak başka birşey, konuyu hakkıyla anlatabilmek ve öğrencinin nerede hangi bilgiye ihtiyaç duyacağını bilerek eğitim videolarına bunları yerleştirmek çok daha başka birşey. Çok profesyonel bir hazırlık yapılmış ve Seda hocamın büyük emeği var videoların her dakikasında. Bilginin esirgenmeden ve dolu dolu verildiği bir kurstu. Pratik eğitimi heyecanla bekliyorum. İnşallah sonrasında Auriküloterapiyi hakkıyla hastalarıma uygulayabilirim. Bilgilerini bizimle paylaştığı için Seda hocama ve bu süreçte teknik destekleri için de eşi Aydın beye çok teşekkür ediyorum.
  Dr. Özden Görgöz Kaban
  Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı

 17. DR. Songül Turğut
  Ben 2016 yılından beri yoğun çalışan ve mesleğimin hakkını vermeye çalışan bir nörolog olmama rağmen, Bütüncül Tıp ile de yakından ilgileniyor, birçok eğitimimi bitirmeye çalıştım. Başta nöralterapi, akupunktur ve ozon gibi. Seda Hocam ile eğitim nedeni tanışmamız , benim için büyük bir şans diye düşünüyorum. Online eğitiminde zevkle ve büyük bir ilgi ile takip etmeye çalıştım. Auriküloterapi ve Seda Hocam bize klasik akupunktur eğitiminde olduğu gibi, hastalıkların nokta öğrenmek ile çözülmeyeceği ve hastalık ve hasta değerlendirirken, nörofizyolojik ve nöroanatomik bağlantıların önemini bize öğretti. Seda Hocama bu eğitim için sonsuz tşkler.
  Dr. Songül Turğut
  Nöroloji Uzmanı

 18. Evvela, büyük bir emek ve özveri ile hazırlanmış bu ciddi organizasyon için hem Seda hanıma hem de Aydın beye ayrı ayrı teşekkür ederim.
  Umarım ki bu eğitim modeliniz, geleceğin tıp eğitimleri başta olmak üzere günümüzde bir çok dernek ve kişilerce verilen eğitimler için de bir rol model olsun.
  Bu eğitim seminerinde beni en çok etkileyen, dikkatimi çeken husus ise, Seda hocamızın ısrarla vurguladığı ve sürekli altını çizdiği “Auriküloterapide Tedavi Algoritması” oldu. Benim gibi Nöralterapi ile yakından ilgilenen hekim arkadaşlarım “segment” kavramını, onun tanıda ve tedavideki önemini ve “bütünsel yaklaşımı” çok iyi bilirler. Bir tedavi planlanırken, bir organa odaklanmak yerine o organla bağlantılı tüm yapıları, spinal innervasyonundan tutun aynı segmentte bulunan eklemi de kası da damarı da ve deriyi de ve özellikle de tüm bu yapıların birbiriyle olan bağlantılarını sağlayan otonom sinir sistemi ve merkezi sinir sistemini de unutmamak gerekir! Auriküloterapide de bu yaklaşım tarzını görünce çok sevindim. Böylece noktaları ezberlemek, içinde boğulmak yerine belli bir mantıkla, hastalığın nörofizyolojisi ve patofizyolojisini de göz önünde bulundurarak yaklaşmak daha kolay olur kanaatindeyim.
  Bu yolu açtıkları için emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim.
  Dr.Aziz DENLİ
  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı

 19. 2018 yılında Nogier Auriküloterapi eğitimlerine katılmaya başladım. Başta Dr. Seda Hanım’ın giriş eğitimiyle birlikte VAS, postür, kromoterapi hepsi heyecan uyandırıcı eğitimlerdi. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanıyım. Auriküloterapiyi diğer aldığım eğitimlerle de birleştirerek uyguluyorum. Auriküloterapinin tamamlayıcı, kolaylaştıtrıcı ve tedavilerimdeki başarıyı arttırıcı etkilerini gözlemliyorum. Fakat bu son eğitim videolarıyla (ve haftasonu zoom soru-cevaplarıyla) hem kafamdaki sorular yanıt buldu hem eksiklerimi giderdim. Olağanüstü dolulukta ve üst düzey bir birinci basamak eğitimi.
  Dr .Seda Hanım bilgileri öyle profesyonel şekilde toparlamış ki… Dr. Seda Hanım ve Aydın Bey’e emekleri için çok teşekkür ediyorum. Dr. Daniel Asis ”Geleceğin tıbbı ışık ve frekanslarda” demişti. Auriküloterapi her yönüyle çok güzel bir teşhis ve tedavi yaklaşımı. Tanışmama vesile oldukları için de kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum.
  Dr. Ayşegül Tubay
  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı

  • Ayşegül hanım dediğiniz gibi, bu yeni ders formatının öncekilerden farkını en iyi sizin gibi geçmiş eğitimlerimize katılanlar anlayabilir. Bildiğiniz gibi 2017-2019 yılları arasındaki eğitimlerimiz 3 günlük yoğun canlı seminerlerde işleniyordu. Bu format halen GLEM’de devam ediyor. Bu süreci biz Seda Hanımın GLEM’de ve Fransa’daki üniversitede eğitmen formasyonunu tamamlamasıyla değiştirdik ve eğitimleri dünyada en geniş kapsamlı ve çok yönlü olarak işlenmiş haline Türkiye’de Seda Hocamızın yıllarını bulan hazırlıkları ile uyguladık. Bugün geçmişte 3 günde işlenilen konular, 30 günlük süre içerinde 34 ders videosu, ders sınavları ve 16 adet konu özetlerinin yapıldığı, soruların cevaplandığı zoom toplantısı ve 2 günlük pratik uygulamaların olduğu canlı seminer formatına dönüştü. Tamamen bilimsel veriler ışığında işlenmiş konular , hiç kimsenin aklında bir soru işareti bırakmayacak şekilde hazırlandı. Bugün bu eğitimden geçen her hekim uzmanlığına bağlı olarak Klinik Auriküloterapi’yi eksiksiz ve etkili şekilde istediği gibi kullanabilir. Artık Auriküloterapi’ye emek vermek ve kendinizi geliştirmek görevi sizlere düşüyor. Güzel düşüncelerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Sağlıcakla kalın.

 20. Öncelikle şunu söylemeliyim ki uzun süredir aldığım en iyi eğitimdi.Auriculoterapinin tarihinden başlayarak sistematik olarak devam eden , teorik bilgileri yavaş yavaş sindirmemizi sağlayan , dersleri ayrıntısıyla bize sunan , soracağımız soruları bile tahmin edip derslerinde cevaplayan, bizden hiç bir bilgisini esirgemeyen Uzm.Dr.Seda Öztürk’e çok teşekkür ediyorum.Ayrıca her türlü konuda hızlıca destek sağlayan Aydın Bey ‘ede teşekkürlerimi iletiyorum.Eğitim almak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
  Dr. Çiğdem Kafkaslı
  Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı

 21. Daha önce bir çok kursa ve eğitime katıldım. Auriküloterapi kursu ve eğitiminin farkını bu kursa katıldığım zaman hissettim. Kursiyerler düşünülerek, çıkar amacı gütmeden ve formatı açısından mükemmel şekilde hazırlanmış bir eğitim programı olarak gördüm. Ülkemizde bu şekilde bir eğitim sürecinin var olması gurur verici. Bize kurs ve eğitim sürecimizde gerekli destek ve ilgiyi gösteren Seda hocamıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum.
  Dr. Abdullah Danışman
  Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı

 22. Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım uzmanıyım. Uzun zamandır aurikuloterapi ilgimi çekmekte idi ancak yoğunluğumdan dolayı eğitimlere katılma şansım olmamıştı. Uzm. Dr. Seda Öztürk tarafından çok büyük emek verilerek Nogier ekolünün ülkemizdeki hekimlere ulaştırıldığını biliyordum. Kendisi ve Aydın Bey ile iletişime geçerek bilgi aldım. Pandemi döneminde çok büyük emek verdiklerini ve eğitimlerin Online olarak güçlendirildiğini öğrendim. Hiç tereddüt etmeden katıldım. Anestezi uzmanı ve ortopedi uzmanı iki arkadaşım tavsiyem üzerine katıldılar. Eğitim Online başladı. Sınavlar ile güçlendi ve her hafta sonu zoom oturumları ile pekiştirildi. Tamamen bilimsel temellere dayalı idi ve özellikle eksiğim olan temel bilimler tekrarlandı. Sevincim bu güzel eğitime katılmak, üzüntüm neden biz bu formatta tıp eğitimi almadık ya da yapamıyoruz oldu. Eğitimlerin sonunda 5-6 Kasımda Çeşme’de toplanıp pratik yapacağız. Diğer modüllere de katılacağım. Sonunda iyi bir auriküloterapi uygulayıcısı olacağıma inanıyorum. Tüm meslektaşlarıma tavsiye ederim. Seda Hocam, Aydın Bey sonsuz teşekkürler. Sevgilerimle.
  Doç. Dr. Ender Gedik Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi
  Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı

  • İyi bir Auriküloterapist olacağınıza hiç şüphemiz yok Ender bey. Sizi de kazanmış olmaktan biz de mutluyuz. Yeni eğitim formatımızn tüm katılımcılarımız tarafından takdir ile karşılanmış olması hem bizi çok sevindirdi, hem de iş yükümüzü artırdı. Daha şimdiden Seda Hoca daha hazırlayabileceğim 100 dersten fazla ders videosu var demeye başladı 🙁 🙁 Sağlıcakla kalın.

  • Selamlar, Ben anestezi uzmanıyım. Bu kursu Dr.ender gedik abimin sayesinde öğrendim. Başvuru ve katılımı da ender abinin yönlendirmesi ile aydın beyin yardımlarıyla hızlı bir şekilde bitirdik. Akupunktur, kulak akupunkturu ve ynsa isimleri ile bildiğimiz akupunktur dışında bir aurikuloterapi sistematiği ile tanışmış oldum. Seda hanım anestezi eğitimini yarıda kesmeseymiş çömezi olacakmışım:). Uzaktan eğitim olarak daha önce katıldığım eğitimler olmuştu ve beklentim de benzeri bir sunum ve anlatımdı açıkçası. Ama videoları izlemeye başlandığımdan beri her sunum çıtayı daha da yükseltiyor ve beklentilerimin ötesinde bir emek ve prezentasyon var. Çok çalışılmış, detaylar üzerinde durulmuş, verimi ve öğrenimi en üst seviyeye nasıl çıkarırız kısmı için ciddi bir özveri verilmiş. Bu programda en büyük emek sahibi Seda hanıma ve yardım destekleri için aydın beye çok teşekkür ediyorum. Bu eğitim programında olmaktan gerçekten mutlu oldum, ender hocama tavsiyesi ve yönlendirmesi için ayrıca müteşekkirim. Yüzyüze eğitim ve modülün devamında da katılım sağlayacağım. Sağlıcakla kalın
   Dr. Hasan Kaya
   Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı

 23. Dermatoloji uzmanı olmakla birlikte uzun yıllardır çok sayıda bütünleyici tıp eğitimleri alan ve uygulayan hekimlerden biriyim.Daha önce ülkemizde ve Fransa’da 3 günde verilen auriküloterapi eğitimlerinin 34 ayrı derste,geniş bir sürede verilmesi,onları sindire sindire izleyebilmemiz engin bir öngörüyü gerektirir.
  Auriküloterapinin bağlantıları,kökenleri ile birlikte ayrı bir bilim dalı olmasını hakettiğini düşünenlerden birisiyim.Auriküloterapi eğitimi almakta olan şanslı hekimlerden biri olarak çok daha fazla hekimimizin de bu eğitimleri alarak hem kendileri,hem de hastalarına faydalı olmalarını arzu etmekteyim.
  Bu eğitimleri almak için farklı bir dil öğrenen,yurt içi ve yurt dışında yoğun çaba,emek ve zaman harcayan Uzm.Dr Seda Hanım,öğrendiklerini yalnızca kendisi uygulamak için değil ülkemizin diğer hekimlerine de daha kolay,anlaşılabilir,akıcı bir şekilde öğretebilmek için Aydın Bey ve ekibinin de üstün teknolojik destek sağlamasıyla bizlere çok az yerde uygulanabilen mükemmel bir eğitim vermektedirler.Bunun için en içten teşekkürlerimi sunarım.
  Seda Hanım emekleriyle,katkılarıyla gönlümüzdeki yerini aldı.Kendisinin ileride ülkemizin tıp ve dermatoloji tarihinde iz bırakanlardan biri olacağını düşünenlerdenim.
  Dr. Kürşat Çalışkan
  Dermatoloji Uzmanı

  • Kürşat bey zarif, içten ve samimi görüşlerinizi bizlerle paylaştığınız için biz size çok teşekkür ederiz. Sizlerin Auriküloterapi’yi layıkıyla öğrenebilmeniz için başta Seda Hocamız ve sonrası Nogier Türkiye ekibi olarak bizler her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Sizin gibi değerli hekimlerimizin de bu yöntemi bizden öğrenip, hastalarına uygulamalarıyla misyonumuzun büyük bir kısmını yerine getirmiş olacağız. Sizler de iyi ki varsınız. Sağlıcakla kalın.

 24. Branşım gereği kas-iskelet sistemini içeren tamamlayıcı tıp uygulamalarını yakından takip etmeye çalışıyorum,Aurikuloterapi için de bu yönde yardımcı bir tedavi modaltesi olabileceğini düşünerek kurslara katılmaya karar vermiştim.
  Ancak kurs başlayıp Dr. Seda Hanım konuları bizlere aktardıkça tamamlayıcı tıptan öte bir durum ile karşılaştım, Çok yoğun dolu dolu bir ‘iyileştirme’ şekli tahminlerimin ötesinde idi. Herşeyden önce alternatif tıp adı altındaki pek çok yaklaşımın aksine temelleri anatomi, fizyoloji, histoloji-emriyoloji ,temel muayene kurallarını vb içeren batı tıp kuralları içinde bir tedavi modalitesi.
  Ders içeriklerine gelince ; çok çok yoğun bir program mevcut; biz dinlerken bu kadar yorulduk siz nasıl hazırladınız düşünemiyorum.
  Tabi ki tıp mesleği pratiği olmadan eksik kalan bir branş, sular seller gibi teorik bilseniz de ancak hasta karşısında tatbik ile kendinizi yetiştiriyorsunuz; teorik derslerinin bu kadar özenle ve dolu bir şeklide hazırlanan bir eğitim programının pratik bölümünü de heyecanla bekliyorum
  26 yılı aşmış bir hekim,18 yıllık bir fizik tedavi uzmanı olarak ; sürekli kendimizi yenilemek adına bu eğitimin hazırlanmasında emeği olan herkese teşekkürler, Sağlıcakla kalın
  Uzm. Dr. Bahadır YESEVİ
  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı

  • Bahadır bey umduğunuzun ötesinde bir eğitim programı ile karşılaşmanız ve bundan memnun kalmış olmanıza sevindik. Yaptığı hiç bir işi eksik, hatalı veya yanlış yapamayan mükemmeliyetçi yapısıyla Seda Hoca gerçekten bu eğitim formatı için yıllarını verdi. Sizlerin 30 dakika süren hap gibi aldığınız bir ders için en az bir aylık mesleki ve teknik çalışma gerekti. Ama sizler gibi yapılan işin kıymetini bilen kişilerin bu eğitimleri almış olması tüm emeklerimizin karşılığını Seda Hoca başta olmak üzere bizlere veriyor. Seda Hocanın, Dr. Raphael Nogier’in ve diğer bizden eğitim almış ve öğrendiklerini hastalarda uygulayan hekim arkadaşlarımızın yıllardır Auriküloterapi kullanarak yaptıkları tedavilerden, hastalarının ne denli faydalar gördüğünü bildiğimiz için pratik eğitim sonrası sizlerin de bu gruba dahil olacağınıza eminiz. Kıymetli değerlendirmeniz için teşekkür ederiz. Sağlıcakla kalın.

 25. Onlarca kurs ve eğitim aldım. Buradan aldığım eğitim ile ilgili olarak şunu söyleyebilirim; Son derece profesyonel hazırlanmış bir eğitim. Eğitimci Seda hanım; bir bütün olarak yani nörofizyoloji, embriyoloji, anatomi ve diğer ilgili branşlarda açık kapı bırakmayacak tarzda, büyük bir özveri ve gayret göstererek, muhteşem görseller de kullanılarak anlatıyor. Her dakikası dolu dolu bir eğitim. Anlatım tarzı, vücut dili kullanılan görseller, kursiyer desteği eksiksiz diyebilirim. Muhtemelen Seda hanımın grubunu uzun süre takip edeceğim. Bu yolda kendilerine tüm kalbimle başarılarının devamını diliyorum. Daha önce vücut akupunkturu eğitimi aldım. Akupunktur, biyorezonans, ozon vs uyguluyorum. Bu eğitimden sonra uygulama prosedürlerimde değişiklik yaptım. Daha verimli sonuçlar alıyorum. Bunun içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Kendilerine, kursiyerlerine, takipçilerine, destek verenlere herkese bol bereketli hayırlı kazançlar diliyorum. İyi ki tanışmışım…
  Dr. Mehmet Alioğlu
  Acil Tıp Uzmanı

  • Mehmet Ali bey, sizler gibi hasta ile buluşan ve çeşitli disiplinleri uygulayan hekimlerden aldığımız değerlendirmeler bizim için çok değerli. Eğitimlerimizden öğrendiklerinizi hızlıca uyguluyor ve fayda görüyor olmanızdan çok memnun olduk. Eğitimleri alan hekimlerin eksiksiz teorik ve klinik eğitim sonrası iyi birer uygulamacı olmaları asıl hedeflerimizden birisi çünkü. Değerleri yorumlarınız ve temennileriniz için çok teşekkür ederiz. Sağlıcakla kalın.

 26. Tamamlayıcı Tıp ve Auriküloterapi alanında henüz çok bilgi birikimim olmamasına rağmen , Seda Hanım’ın çok fazla tıbbi teorik ve klinik yaklaşımı olan geniş konuları, algoritması çok iyi tasarlanmış bir şekilde ve çok yüksek performanslı anlatım kabiliyeti sayesinde çıtası yüksek bir eğitim programı olarak aldım ve bu konuda ilerleme yönünde motive oldum diyebilirim. Online eğitimin sunduğu videoları istediğimiz zaman izleyebilme ve canlı katılımlarla interaktif eğitim avantajı bizim gibi yoğun insanlar için çok büyük fırsat. Yılların emeğini bize sunmaktan imtina etmeyen, büyük bir şevkle auriküloterapinin ülkemiz hekimlerince de benimsenmesi için çaba veren ve hepimiz için kolay ulaşılabilecek bir yol sunmuş olan Seda Hanım’a ve bu süreçte bize teknik anlamda ve diğer konularda desteklerini esirgemeyen Aydın Bey’e sonsuz teşekkürlerimizi iletmek isterim..
  Dr. Serap Kant
  Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı

 27. Auriküloterapi eğitimi için doğru yerde olduğumun keyif ve rahatlığını ilk dersten yaşamama fırsat verdiğiniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Eğitmenimiz Seda Hanım’ın Auriküloterapi’ ye ve bilimsel verilere hakimiyeti, bilgilerini paylaşma içtenliği ve üstün aktarım yeteneği ile harika bir sentez olarak bizlere sunduğu bu eğitimin yeni format olan video kayıtlarıyla desteklenmiş hali ise günümüz için olabilecek en iyi versiyon. Bu eğitim formatı sayesinde dersleri dinleme zamanımızı kendimiz seçebilme, öğrenme aşamasında istediğimiz zaman tekrar dinleyebilme, notları rahatlıkla alabilme imkanına sahip olduk. Bu doyurucu eğitim için Seda Hanım’a ve sürecin en verimli şekilde ilerleyebilmesi için çabaları ve süreçteki her teknik sorumuza hızla yanıt verip çözüme kavuşturduğu için Aydın Bey’e çok teşekkür ediyorum.
  Dr. Selin Yetkinel
  Nöroloji Uzmanı

  • Doğru tespit ve değerlendirmeleriniz için teşekkür ederiz Selin Hanım. GLEM’in halen sürdürdüğü eğitim formatı olan 3’er günlük yüz yüze seminerler serisini 2017-2019 yılları arasında Türkiye’de verdiğimizde, eğitim içeriğinin katılımcı hekimlere çok yoğun geldiğini tespit eden Seda Hoca’nın , eğitimleri 2019 sonbaharında dijital platforma taşıma kararı ile yeni eğitim formatımızın yoğun geçecek hazırlık sürecine başladık. 2020 yılının başlarında tüm dünyada baş gösteren salgın nedeniyle bu hazırlık sürecimizi, Seda Hoca’nın 2019 yılında başladığı Fransa’daki Üniversite bünyesinde verilen 2 yıllık tezli Auriküloterapi lisans programına kabul edilmesiyle daha da genişletmek durumunda kaldık. Seda Hoca’nın büyük özveri ve emekle tek başına onlarca usta hekimden öğrendiklerini damıtarak, onların dillerini öğrenerek ve bu konuda yazılmış binlerce sayfa yazılmış tüm yabancı kaynakları karşılaştırmalı çalışarak, onlarca yıllık bilgi ve tecrübesi ile oluşturduğu bilgilerin üstüne yeni olarak üniversitenin bakış açısını ve yeni bilgilerini eklemesi ile şu an dünyada Auriküloterapi alanında tek olduğunu söyleyebileceğimiz en geniş ve özümsenmiş eğitim içeriği ortaya çıktı. Aydın beyin geçmiş iş hayatında edindiği yazılım teknolojileri tecrübesi ile de Seda Hoca’nın hazırlamış olduğu bu dersler bir araya getirildiğinde sizin de tespit etmiş olduğunuz , bizim de hedeflediğimiz eğitim formatı ortaya çıktı. Kendisini bu konuya adamış ve elinden geleni ardına koymaksızın tüm bildiklerini ve tecrübesini gerçek bir hocada olması gerektiği gibi öğrencilerine aktarma sevdasında olan Seda Hoca gibi bir hocamızın olması en büyük kazancımızdır. Sağlıcakla kalın.

 28. Seda hanıma ve Aydın bey’e sonsuz teşekkür ediyorum. Ben iki kez hem Dr Nogier ve hem de Seda hocanın kurslarına katıldım. Hatta Seda hoca çok daha güzel anlatmıştı. Akademik bir doktor olarak hayatımda ilk defa bu kadar kapsamlı ve güzel online kursa katıldım. Seda hoca öğrendiği herşeyi bize anlatmak için uğraşıyor. Mutlaka yüz yüze eğitimin de çok faydalı olacağına eminim. Hastalarımda da Auriküloterapi’yi uyguluyorum. Bir fizik tedavi hekimi olarak Auriküloterapi’nin çok etkili bir yöntem olduğunu söyleyebilirim. Her doktorun bunu bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü her hastalığın çaresi Auriküloterapi ile mümkün. Bunu bize en iyi öğreten bir hocanın bunu aktarması Türkiye için büyük bir şans olduğuna inanıyorum. Bu nedenlerden dolayı bir kez daha sayın Seda hoca ve sayın eşi Aydın Bey’e çok teşekkür ederim. Aydın bey hem teknik destek sağlamakta hem de tüm kursiyerlerle iletişim kurmakta ve aynı zamanda çok mütevazi bir kişiliği bulunmaktadır. Bu nedenle başta Seda hoca olmak üzere, Nogier Türkiye ekibinin Auriküloterapi’nin Türkiye’de yaygınlaşmasında önder olduklarına inanıyorum. Seda hoca ve muhteşem ekip sağlayan Aydın Bey’in bize böyle bir imkan sağlaması Türkiye için çok gurur vericidir. Bize bu imkanı sağladıkları için kendilerini tebrik ederim.

  Saygılarımı sunarım.
  Doç. Dr. Hale Üzümcügil
  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Ana bilim Dalı

 29. Daha önce Nogier 1. ve 2. Modül eğitimi almıştım ama araya pandemi girince aktif uygulamalara ara verdim malesef. Pandemi sonrasında eğitimleri tekrarlamaya niyetim vardı. Online eğitim haberine çok sevindim ama bu kadar verimli olacağını beklemiyordum. Dersler o kadar profesyonelce hazırlanmış, ihtiyaç duyulabilecek tüm bilgiler, kafa karıştıran mekanizmalar o kadar güzel anlatılmış ki anlatamam. Seda hocam emekleriniz için çok teşekkür ederim. Hem kendinizi geliştirmek hem bize aktarmak için ayırdığınız zaman ve emek inanılmaz. Canlı zoom dersleri için hazırladığınız özet dersler ve sorularımızı cevaplamaya verdiğiniz önemi hatırlatmadan geçemiyeceğim. Auriculoterapi zaten çok güzel bir tedavi yöntemi ama sizin eğitiminizle hekimlik uygulamalarımıza kattığı değerin çok daha fazla olduğuna inanıyorum. Aydın beye de organizasyon ve düzenlemelerde ki emeği için çok teşekkür ederim. Uzmanlaşma eğitiminde tekrar görüşmek üzere.
  Dr. Ayşe Tuba Kurt
  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı

 30. SEDA HOCAM VE AYDIN BEY’İ KUTLUYORUM, HERŞEYDEN ÖNCE ÇOK VERİMLİ BİR KURS DÜZENLEDİKLERİ İÇİN. ORTAKLIKLARI, İŞ PAYLAŞIMI, İŞİ YAPMA KALİTESİNİN YÜKSEKLİĞİ TAKDİRE ŞAYAN. BAŞLATTIĞINIZ EĞİTİM ŞEKLİ GELECEĞİN ÜNİVERSİTE TIP EĞİTİMİ İÇİN BİLE ALTIN STANDART OLABİLECEK BİR ALGORİTMA SUNUYOR. SADECE UZAKTAN, SADECE EKRANDAN, SADECE ANFİLERDE DE YETERLİ OLAMAYAN SİSTEM, BELLİ Kİ İYİ KURGULANMIŞ ONLİNE DERSLER, MOTİVE EDİCİ VE ÖĞRETİCİ DERS SONRASI SINAVLAR, ARADA TARTIŞMANIN YAPILDIĞI, SORULARIN CEVAPLANDIĞI, ÖNEMLİ KONULARIN VURGULANDIĞI CANLI BAĞLANTI, VE YÜZYÜZE KLİNİK UYGULAMA PRATİK TIP ÖĞRENİMİ İÇİN DE MÜKEMMEL FIRSAT OLABİLİR. ŞU ANA KADAR KATILDIĞIM KURSLARDA VE EĞİTİMLERDE BÖYLE BİR KOMBİNASYON GÖRMEMİŞTİM. BUNUN İÇİN DE TEŞEKKÜRLERİMLE KUTLUYORUM SİZİ. İLK KEZ UYGULANMASINA KARŞIN MİNİMAL AKSAMA İLE GİDEN KURS PROGRAMININ ÇOK DİNAMİK BİR DÜZELTME İLE HIZLICA MÜKEMMELLEŞTİRİLDİĞİNİ DE GÖRÜYOR OLMAK MUTLULUK VERİCİ, ESKİYEN DEĞİL KUSURSUZLAŞACAK BİR YOLU NEREDE GÖRSEK UMUT İLE GURUR KARIŞIMI BİR BÜTÜNLÜK HİSSİ KAPLIYOR İNSANIN İÇİNİ. YAPACAĞIMIZ İŞLERDE VE ORGANİZASYONLARDA ÖRNEK OLDUĞUNUZ İÇİN DE BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜRLER, EKSİK OLMAYIN DR. SEDA HANIM VE AYDIN BEY, EMEKLERİNİZ YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜRSÜN DİLERİM.
  DR. GÜRAY ALIN
  Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

 31. Bu eğitimi 2.kez bilgilerimi güncellemek amacıyla aldım, Seda Hanım’ın harika anlatımı, Aydın Bey’in kusursuz organizasyonu sayesinde ilk defa alıyormuş gibi dersleri ilgi ile takip ettim. Bir çok farklı kursa katılmış biri olarak söyleyebilirim ki; aurikuloterapi’nin tedavideki başarısı, akademik çalışmalarla desteklenmiş olması ve Seda Hanım’ın derin tıp bilgisi ile bu bilgileri en ince ayrıntısına kadar bize aktarmadaki başarısı eğitimlerin oldukça verimli geçmesine neden oldu. Ayrıca yeni formatı da oldukça beğendim, videoları tekrar dinleyebilme olanağı öğrenme ve pekiştirme açısından oldukça faydalı oldu. Aurikuloterapinin Türkiye’ deki en yetkili hocasından bu bilgileri alma fırsatını bizlere sundukları için, yoğun emekleri için Seda Hanım’a ve Aydın Bey’e çok teşekkür ediyorum.
  Dr. Ayça Demir
  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı

 32. Seda Hanım’ın ilk öğrencilerden olmakla ve de onu tanımakla çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Seda Hanım ve Aydın Bey ile tanışmamız yanlış hatırlamıyor isem yaklaşık 5 sene oldu. Bu süreç içerisinde Seda Hanım’dan bir çok kursta ders dinleme fırsatım oldu. 12 yıldır akupunktur ile ilgilenen, yurt içi canlı, yurt dışı online sayısız kurs , ders, eğitim vs vs almış biri olarak diyebilirim ki Seda Hanım bir yana diğerleri bir yana. Konuya hakimiyeti , insanlara birşeyler öğretmek için kendisini sürekli geliştirmesi, en zor konuları olabilecek en yalın şekilde anlatabilmesi onu herkesten ayıran özellikleri . Daha bir gün önce MSS dersini dinledim. Nörolog olarak diyebilirim ki Seda Hanım’ın MSS anatomi ve fizyoloji bilgisi herhangi bir nöroloji uzmanından geri kalmaz . Peki bana ne katkısı oldu derseniz, auriküloterapi sayesinde tedavi ettiğim birçok migren , atipik başağrısı, fibromiyalji ve mide-özofagus hastalarının ettiği dualar bana yeter de artar bile. Kırşehir’de üniversite bünyesinde kurduğum GETAT merkezinde hemen hemen sadece auriküloterapi uyguluyorum. Nadiren klasik akupunktura ihtiyacım oluyor. Sizi temin ederim ki burada ki dersleri ve modülleri tamamladıktan sonra başka hiç bir yönteme ihtiyacınız kalmayacak. En büyük üzüntüm Dr.ASİS’ in dersine katılamamak olmuştu. İnşallah bu sene katılacağım.
  Dr. Yusuf Koçak
  Nöroloji Uzmanı

 33. Akupunktur eğitimini almaya başladığımda,yanlış olarak ‘Kulak Akupunkturu’ olarak tanımlanan,ancak hem kullandığı metod,hem etki mekanizması açısından bambaşka bir yöntem olan auriküloterapiyi duymamla başladı herşey. Bu konunun Türkiye’deki duayeni denilebilecek,bu eğitimi ülkemizde esasıyla verebilecek tek kişinin Seda Hanım olması ve onun bu amaç uğruna gösterdiği çabaların kısa öyküsünü öğrenmekle birlikte konuya olan ilgim ve heyecanım daha da arttı.Bu sebeple hızla eğitimlere kaydoldum.Daha önce Sağlık Bakanlığı ve özel kurum eğitimleri dahil birçok eğitime katılmış biri olarak,nogierturkiye eğitimlerindeki profesyonelliğe hiçbir yerde denk gelmediğimi rahatlıkla söyleyebilirim.Gerek eğitimin içeriği,gerek Seda Hanım’ın sunumu ve yakinen tanımanıza gerek bırakmayan o samimi ve pozitif enerjisi,gerek bilimsel ya da teknik, olası her soruna anında çözüm üretmeye çalışan ve her daim ulaşılabilir olmaktan çekinmeyen Aydın Bey’in gayreti ve nezaketi gerçekten takdire şayan..Eğitimi almaya başladığınız ilk anda bu profesyonelliği hissediyorsunuz.Auriküloterapi tek başına zaten oldukça heyecan verici,hekim olarak elimizi kuvvetlendirebilecek önemli ve bilimsel bir tedavi yöntemiyken,bunu Seda Hanım’ın profesyonel hazırlanmış sunumları ve canlı seminerlerdeki samimi ve bilgi dolu performansıyla bütünleştirmek,eminim ki konuya ilgi duyan tüm meslektaşlarıma çok iyi gelecek 😉 Herşey için çok teşekkürler NogierTürkiye ailesi…
  Dr. Mehtap Uçar Mağat

 34. Auriküloterapi eğitimlerini dinlerken kendinizi alıkoyamayacağınız bi iç sesinizden bahsetmek istiyorum, “Keşke tıp fakültesindeki tüm derslerimi Seda hoca gibi bir eğitmenden alma şansım olsaydı!.. ” Zira kendisi çok iyi bi auriküloterapi bilgisine sahip olmakla birlikte mükemmel bir aktarabilme yeteneğine de sahip ve bunu yaparken hiç bi eksik nokta bırakmadan aklınıza gelebilecek tüm soruları bile önceden hesaba katıp, ona yönelik bir eğitim veriyor. Bana göre tamamlayıcı tıp alanında (ki Seda hoca bu tanımı çok sevmez, ona göre geleneksel ve modern tıbbi yöntemlerin hepsi tıbba aittir ve birinin diğerini tamamlaması veya alternatifi olması, eksiklik veya karşıtlığı içerdiği için tıp camialarında bölünmelere sebep oluyor) Türkiye’de düzenlenmiş en iyi eğitimlerden bir tanesi. Emekleri için Seda hoca ve eşi Aydın bey’ e sonsuz teşekkürler ki eğitimleri alınca ortada nasıl bi emek olduğuna kendiniz de şahit olacaksınız..
  Dr. Merve İskenderoğlu Öncü

 35. Daha önce Nogier Türkiye Eğitimlerinden 1. ve 2. Modül eğitimi aldım. Ancak Seda Hocamın ve ekibinin bu titizlikle hazırlamış oldukları pratik uygulama öncesi 30 ders videosu ve zoom üzerinden konulara tekrar göz atmak, üzerinde düşünmek ve sorularımızı rahatça sorabilmek eğitimlerin kalitesini çok daha fazla artırmış durumda. Daha önce aldığım eğitimlerle de auriküloterapi pratik uygulamamda güzel sonuçlar almam beni auriküloterapiye daha da bağladı. Seda hocamın kendini her daim geliştirmeye çalışan, sorgulayan hali, öğrendiğini büyük bir özveriyle eksiksiz aktarmaya çalışması, bütüncül hasta yaklaşımı eğitimlere istekle devam etmemde en büyük unsurlardan biridir. Türkiye ‘ye ve Türk hekimlerine olan hizmetinden dolayı ayrıca teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunarım.
  Dr. Arzu Biçer
  Dahiliye Uzmanı

 36. Bu eğitim formatı sayesinde Auriküloterapi ile ilgili kavramları istediğimiz zaman tekrar tekrar dinleyebileceğimiz- not alabileceğimiz çevrim dışı sistemle aklımıza takılan soruların tartışılabileceği ve bu öğrenme sürecinde aslında neyin temel olduğunu kavrayabileceğimiz çevrim içi eğitim sistemi birlikte eğitimcilere sunulmuş. Bu süreçte videolar çok açıklayıcı ve Seda Hocanın mükemmel sentezi ile çok anlaşılır olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler .
  Dr. Selen Şipal
  Dahiliye Uzmanı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: