Auriküloterapi’de, Fransız Kulak Akupunkturu, Diş Odaklarının Spesifik ve İleri Düzey Tedavileri


Eğitmen; Uzm. Dr. Chantal VULLIEZ (Fransa, 1985-2008 yılları arasında GLEM Enstitüsünün Başkanı, Şu anda Enstitünün Eş Başkan Yardımcısı )

Tıbbi Çeviri ve Yrd. Eğitmen; Uzm. Dr. Seda ÖZTÜRK 

Kimler İçin

Tüm tıbbi branşlardan hekimler, bu seminerden faydalanabilir. Seminer; özellikle de “Tamamlayıcı Tıp Yöntemleri” olarak adlandırılan teknikleri, uygulayan veya ilgi duyan ya da sadece merak eden ve anlamak isteyen tüm hekimler ve diş hekimleri için uygundur.

Gereklilikler (Ön Koşullar)

Seminere yalnızca AURİDER üyesi tıp doktorları ve diş hekimleri katılabilmektedir. Seminere katılacak hekimlerin “Nogier Türkiye 1. ve 2. Modül Eğitim Sertifikalarını ” almış olmaları koşulu vardır.

Konuşmacı

Chantal Vulliez

Uzm. Dr. Chantal Vulliez Stomatolog bir hekimdir (Tıp doktorlarına verilen bir uzmanlık eğitimi olarak stomatoloji eğitimi almıştır). Ayrıca, Auriküloterapi Uygulayıcısı ve Oldukça Tanınan bir Homeopat olan Dr. Vulliez, Dr. Paul Nogier’nin genç bilim ekibini oluşturan 3 hekimden biridir ve 1985 ile 2008 yılları arasında GLEM Enstitüsünün başkanlığını yapmıştır. Dr. Paul Nogier 1996’da vefat ettiğinde derneğin ve enstitünün başkanı Dr. Vulliez idi. Diş odakları konusunda uzman olan ve bu alanda kitapları ve çok sayıda çalışması bulunan Dr. Vulliez Lyon’da bulunan muayenehanesinde, Auriküloterapi, Lazerterapi ve Aromaterapi uygulamaktadır.

Seminer İçeriği

Aurikülo-Dental Nörofizyoloji (Enformasyon Geçişleri, Auriküloterapi’de Kullanılan Değişik Yolaklar, Terapötik Etkiler)

Kulak Nöroanatomisi, Maksillofasial Nöroanatomi (Dental Pleksuslar, Süperior Maksiller Sinir, İnferior Maksiller Sinir, Kulağın ve Dişlerin Sensitif İnnervasyonu)

Oral Kavitenin Embriyogenezi

Dental Refleksoterapinin Deneysel Açıklanması

Odonto-Somatik İnnervasyonların Korrespondansları

Diş Odağı Türleri ve Neden Olabildikleri Patolojiler (Bukkal Kavitede Metalik İyonlar, Bireysel Hipersensitivite, Alerji ve İntolerans, Oklüzyon Problemleri vb.)

Bir Diş Odağını Teşhis Etme Yöntemleri  (Işıkla Uyarım, Ağrılı Noktalar, Soğuk Prob, Hafif Lokal Anestezi, Faz 1 de 3 Farklı Seviyede Basınç Uygulama, Dento-Dental Osilasyonlar, Diş Odaklarına Spesifik Nogier Frekansları)

Aurikülodental Tedaviler ve Uygulamalar (Elektromanyetik dalgalar, Kuzey-Güney Çubuk, Polaroidler, Dental Lazerlerle Spesifik Uygulamalar)

 

ÖNEMLİ NOT

ÖNEMLİ NOT

MAĞAZA sayfasının detaylarına, fiyat bilgilerine ve satın alma işlemlerine sadece AURİDER ÜYE ve NOGIER ÜYE üyelik paketleri tarafımızca onaylanmış hekim olan kullanıcılar ulaşabilmektedir. Hekim olmayanlara kapalı olan bu eğitimlerin içeriklerine hekim olmayanların ulaşmasını engellemek için koyduğumuz bu bariyer nedeni ile eğitimlerin detayları ve fiyat bilgilerine ulaşmak isteyen hekimlerin 05333034848 nolu telefondan Aydın Öztürk ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: