Auriküloterapi’de, Fransız Kulak Akupunkturu, Auriküler Kromoterapi Uygulamaları, Serebral İntegrasyon Tekniği İle Kromoterapi (CIT), Psikolojik Travma Protokolünün İleri Düzey Uygulamaları


2 bölüm olarak verilecektir;

1. Bölüm olan “Auriküloterapi ile Psikolojik Travmaların Tedavisi” Dr. Seda Öztürk tarafından,

2. Bölüm olan “Serebral İntegrasyon Tekniği ile Kromoterapi (CIT), Psikolojik Travma Protokolünün İleri Düzey Uygulamaları” Dr. Daniel Asis tarafından verilecektir.

Kimler İçin

Tüm tıbbi branşlardan hekimler, bu seminerden faydalanabilir. Seminer; özellikle de “Tamamlayıcı Tıp Yöntemleri” olarak adlandırılan teknikleri, uygulayan veya ilgi duyan ya da sadece merak eden ve anlamak isteyen tüm hekimler ve diş hekimleri için uygundur.

Gereklilikler (Ön Koşullar)

Seminere tıp doktorları ve diş hekimleri katılabilmektedir. Seminere katılacak hekimlerin “Nogier Türkiye 1.Modül Klinik ve Pratik Auriküloterapi Katılım Sertifikası” almış olmaları koşulu vardır.

Konuşmacı
Daniel Asis

Daniel Asis

Uzm. Dr. Daniel Asis Anesteziyoloji ve Ağrı Yönetimi alanında uzman bir hekimdir. Auriküloterapi, Akupunktur, Psikoterapiler, Eriksoniyen Hipnoz ve EMDR alanlarında çalışmaktadır.

Arjantin, Brezilya, Şili ve Peru’da eğitim seminerleri vermektedir. Uluslararası Işık Derneği’nin (International Light Association-ILA) kurucusudur.

Dr. Raquel Solvey ile birlikte Kromo-Psikoterapiler adında bir kitap yazmıştır.

2012 yılında Lyon’da gerçekleşen 7. Uluslararası Auriküloterapi Sempozyumunda Auriküler Kromoterapi Tekniğini sunan Dr. Asis bu çalışmasıyla ödül almıştır.

Auriküler Kromoterapi

 Auriküler kromoterapi, kişinin geçmiş ile olan ilişkisini değiştirebilecek innovatif bir tekniktir. Dr. Daniel Asis ve Frederico Zarragoicoechea tarafından, Dr. Jorge Boucinhas and Dr. Raphael Nogier’nin de katkılarıyla geliştirilmiş olan bu yöntem, duygusal travmayla ilişkili olan, depresyon ve anksiyete semptomlarının giderilmesi amacıyla kullanılır. Duygusal olarak yoğun ya da travmatik bir olayı hatırlarken, kulağın çeşitli bölgelerine renkli ışıkların projekte edilmesiyle uygulanan yöntem, non invazivdir ve hastanın yaşadığı travmatik olayla ilgili olarak hiçbir bilgi vermesini dahi gerektirmez. Yöntem, travma ile ilgili hafızayı, görsel hafıza, fiziksel ya da somatosensöryel hafıza olmak üzere yapısal kısımlara ayırır ve tedaviyi kulaktan yapar.

Daniel Kromoterapi

Serebral İntegrasyon Tekniği ile Kromoterapi  (CIT)

Dr. Daniel Asis tarafından ve Dr Pablo Solvey’in işbirliğiyle geliştirilen bu yöntem,  duygusal çatışmaları çözmekte yardımcı olmak üzere kullanılan bir tekniktir. Göz Hareketleri Desensitizasyon ve Yeniden Yapılandırma (Eye Movement Desensitization and Restructuring-EMDR) tekniğine benzer bir şekilde, bu teknikte de, beynin sol ve sağ hemisferleri arasında iletişim arttırılır ve böylece sol hemisfer yapılarının enformasyonu işleme ve devam etmekte olan stresli durumlar için bir bağlam oluşturmasına yardımcı olunur. Sonuç olarak; beynin duygularla ilişkili olan sağ hemisferdeki limbik sistem aktivitesi azalır ve mevcut durumla ilgili olarak stres ve anksiyete duygularını nötraliz etmesi hedeflenir. Çeşitli renkli lenslerin bu sürece dahil edilmesi, bu yeniden birleştirme (reframing) işlemi sırasında, pozitif kognisyonun seçici olarak güçlendirilmesine izin veren bir filtre olarak görev görür.

Bu teknik aynı zamanda geçmiş deneyimlerin bağlamını ve daha derinden anlaşılmasını sağlamak için Auriküler Kromoterapi tekniğiyle birleştirilebilir.

Auricular Chromotherapy in the Treatment of Psychologic Trauma, Phobias, and Panic Disorder

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6011373/

 

ÖNEMLİ NOT

ÖNEMLİ NOT

MAĞAZA sayfasının detaylarına, fiyat bilgilerine ve satın alma işlemlerine sadece AURİDER ÜYE ve NOGIER ÜYE üyelik paketleri tarafımızca onaylanmış hekim olan kullanıcılar ulaşabilmektedir. Hekim olmayanlara kapalı olan bu eğitimlerin içeriklerine hekim olmayanların ulaşmasını engellemek için koyduğumuz bu bariyer nedeni ile eğitimlerin detayları ve fiyat bilgilerine ulaşmak isteyen hekimlerin 05333034848 nolu telefondan Aydın Öztürk ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: