Özgeçmiş – CV


FullSizeRender

Uzm. Dr. Seda Öztürk

CV English

CV Français

1993-1999

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

1999-2000

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi

2001-2005

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi

22-06-2005’te Dermatoloji (Deri ve Zührevi Hastalıklar) Uzmanı oldu.

2005-2008

Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Farmakognozi Anabilim Dalında, Fitoterapi (Bitkilerle yapılan medikal tedavi) Yüksek Lisans eğitimine başladı. Mart 2008′ Yüksek Lisans (Master) Tezini tamamladı ve Fitoterapi Uzmanı oldu.

2007

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Akupunktur Eğitimini tamamladı ve Akupunktur Uygulama Yetki Sertifikası aldı.

2007

Hindistan’da merkezi bulunan Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi’nin Ankara’da Düzenlediği “Yoga Eğitmenlik Eğitimini” tamamladı ve Bitirme Tezini vererek Sertifikalı Yoga Eğitmeni oldu.

2008

Çin Halk Cumhuriyetinde Akupunktur eğitimi aldı. (Kuş gribi salgınında rahatsızlanması nedeniyle eğitim tamamlanamadı).

2011-2012

Lyon, Fransa’da bulunan Groupe Lyonnais d’Etudes Médicales (GLEM) Okulunda, Auriculothérapie (Lazer, iğne, frekans ve renklerle yapılan ve Fransız Kulak Akupunkturu olarak da anılan yöntem) eğitimi aldı. Dr. Raphael Nogier tarafından düzenlenen Auriculothérapie ve Auriculomédecine seminerlerine katıldı.

2013-2014

İzmir’de ve İstanbul’da, 2 farklı Çinli Ustadan Qigong eğitimleri aldı.

2014

Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen Tıbbi Hipnoz eğitim programını tamamladı ve Tıbbi Hipnoz Uygulama Yetki sertifikası aldı.

2015

Almanya’da “Biyorezonans Terapileri” eğitimi aldı bu tedavi yönteminin hem insanlarda hem de veterinerlik alanında kullanıldığı merkezleri ziyaret etti.

2017

Fransa Lyon’da bulunan GLEM okulunun Auriküloterapi eğitimlerinin Türkiye’de de hekimlere verilebilmesi için “Nogier Türkiye” eğitim seminerlerinin düzenlenmesini sağladı.

Auriküloterapi yöntemini bulan Dr. Paul Nogier’nin oğlu olan ve GLEM in başkanlığını yürütmekte olan Dr. Raphael Nogier ile Mart 2017 de başlayan eğitim seminerlerinde tıbbi çeviriyi üstlendi.

2018

GLEM okulundaki eğitimlerini tamamlayıp bu okulu tamamlayan ilk ve tek Türk hekim olarak diplomasını aldı*.

Nogier Türkiye eğitim sürecinde, eğitmen olarak sürece katkı vermeye başladı.

2019-2021

Fransa’da 2 yıllık Auriküloterapi Üniversite eğitimini tamamladı. Universite Paris Saclay-Universite de Strasbourg “Diplôme Universitaire Auriculothérapie Scientifique”

YABANCI DİLLER

İngilizce (C1)

Fransızca (C1)

Almanca (B1)

Çince (A2)

İspanyolca (A1)

 

*GLEM derneği, 2006 yılında eğitim formatını yenileyip 12 modülden oluşan GLEM okulu yapısallığına geçiş yapmış ve 2 yıla yayılmış şekilde 12 modülü tamamlayıp, bitirme sınavını veren hekimlere diploma vermeye başlamıştır. 2006 yılından önce dernek bünyesinde verilen katılım sertifikaları veya o dönem verilen diğer belgeler ile şu anda mevcut olan  GLEM okulunun diploması aynı değildir.

%d blogcu bunu beğendi: